FAQ HNR Automotive Auto Repair BG LEFT

FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

Jak często powinno się obracać moje opony?

Twoje opony powinny być obracane co drugą zmianę oleju, lub co 6000 mil. Zaniedbanie obracanie opony jest główną przyczyną przedwczesnego zużycia opon.

Czy to naprawdę konieczne, aby zastąpić mój pasek rozrządu przy zalecanym przedziale

TAK. Uszkodzenie paska rozrządu w wielu samochodach może spowodować poważne uszkodzenie silnika. Koszt naprawy silnika ze złamanym paska rozrządu jest o wiele większa niż koszt wymiany paska rozrządu.

Co to znaczy, gdy mój "Check Engine" lub "Service Silnik Soon" zapala się lampka?

Istnieje wiele czujniki i podzespoły komputerowe, które zarządzają osiągi silnika twojego pojazdu i emisji spalin. Kiedy jeden z nich się nie powiedzie, "check engine" światło świeci. Chociaż samochód może wydawać się działać dobrze, ważne jest, aby mieć problemu, aby uniknąć problemów długoterminowych

Co należy zrobić, jeśli mój samochód zacznie się przegrzewać?

Jest to bardzo poważny problem - jeśli samochód przegrzewa się zbyt długo, może dojść do uszkodzenia silnika. Tak szybko, jak to możliwe, znaleźć bezpieczne miejsce, aby zjechać z drogi i wyłączyć silnik! Nie należy próbować sprawdzić poziom płynu w chłodnicy; gorący płyn może spowodować poważne oparzenia. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest mieć samochód odholowany do najbliższego, zaufanego zakład naprawy samochodów.

Kiedy należy się mój olej zmieniło?

Powinieneś otrzymać olej wymieniać co 3000 mil lub zgodnie z zaleceniami w instrukcji obsługi pojazdu obsługi.

Należy wziąć pod uwagę przy stosowaniu syntetycznego oleju silnikowego w moim samochodzie?

Syntetyczne oleje silnikowe mogą być dobrym wyborem dla dużej mocy, silników turbodoładowanych lub doładowaniem sprężarkowym. Albo w przypadku pojazdów, które są używane do holowania (szczególnie podczas upałów), oraz pojazdów, które działają w klimatach bardzo zimnych lub gorących. Choć droższe niż mineralne oleje syntetyczne oleje silnikowe mogą zwiększyć zużycie paliwa i zapewnia dłuższe okresy między wymianami.

Jak mogę upewnić się mój akumulator samochodowy ma dobre połączenie elektryczne?

przewody i zaciski akumulatora powinny być czyszczone i sprawdzane okresowo, aby upewnić się, że zapewniają one dobre połączenie elektryczne.

Dlaczego mleczno brązowy olej silnikowy

Mleczny Brązowy olej silnikowy jest miarą chłodziwa w oleju. Może to być spowodowane przez dmuchane uszczelki głowicy (lub inny), uszczelki chłodnicy nieudanej transmisji, lub pęknięte obudowy. Ten stan jest bardzo poważny i musi zostać sprawdzona przez profesjonalnych technik natychmiast.

Kiedy należy zmienić moje świece zapłonowe?

Aby uzyskać maksymalną oszczędność paliwa i wysokie osiągi silnika, swoje świece zapłonowe należy wymieniać co 30 miesięcy lub 30000 mil, chyba że pojazd jest wyposażony 100.000 mili platyny wyrzucenia świec zapłonowych.

Muszę wymienić spalony bezpiecznik, co powinienem zrobić?

Zawsze wymieniać wypalone bezpieczniki z nich o tym samym natężeniu (wydrukowanej na bezpiecznik) i zauważ, że jeśli bezpiecznik nadal "blow", trzeba mieć obwód profesjonalnie sprawdzone przez jednego z naszych techników za wady.

Kiedy należy wymienić filtr paliwa w moim samochodzie?

Aby zapewnić niezawodne i bezproblemowe działanie, Wymienić filtr paliwa w samochodzie co około 30.000 mil lub zgodnie z zaleceniami instrukcji obsługi pojazdu obsługi.

Please reload

FAQ HNR Automotive Auto Repair BG RIGHT