Nawyki jazdy

 • Utrzymuj samochód w czystości. Błoto na podwoziu może ważyć znaczną ilość i spowolnić.

 • Skonsolidować swoje codzienne sprawunki i wizyt. Będzie to również zaoszczędzić na kosztach uruchomienia silnika, który zużywa dużo gazu.

 • Zapobiegać klimatyzację, jeśli to możliwe. Jednak przy wysokich prędkościach podczas jazdy, mając otwarte okna tworzy również tarcie.

 • Nie duszenia pedału gazu lub hamulca! Nagłe zatrzymanie lub zaczyna używać więcej gazu niż stopniowych zmian w prędkości.

 • Nie bezczynny zbyt długo. Zatrzymać silnik, jeśli oczekuje się bardzo długo czekać.

 • Ograniczenie ogrzewania samochodu w zimie.

 • Oczyścić bagażnik. Więcej masa równa się większe tarcie.

 • Unikanie dużych prędkościach. Wiemy, że jest to prawie niemożliwe, aby oprzeć, ale można poprawić przebieg gazu nawet o 15 procent jazdy 55 mph zamiast 65 mph.

 • Użyj nadbieg. Jeśli pojazd jest wyposażony w zastosowaniu nadbieg, jak tylko prędkość jest wystarczająco wysoka.

 • Użyj tempomatu. Utrzymuj stałą prędkość jest idealny dla poprawy gazu przebieg.

Naprawy swojego pojazdu

 • Wymienić świece zapłonowe w regularności silnika. Tak więc mieszanina paliwowo-powietrzna spala się czystsze i bardziej wydajne.

 • Poprawa systemu wlocie / wylocie. Pozwalając gazu do wjazdu i uciec z samochodu poprawi wydajność ogólną wydajność pojazdu i gazu.

 • Zmniejszenia tarcia. Zastosowanie wysokiej jakości lub syntetycznego oleju silnikowego.

 • Sprawdź poziom oleju! olej o niskiej sprawia, że ​​praca silnika trudniej.

 • Zmień filtry. Brudne filtry czasami może zwiększyć ilość paliwa pojazd zużywa do 10 procent.

 • Przechowywać oponach i wyrównane. Regularnie sprawdzać, aby upewnić się, że opony są w pełni napompowane, a jego ustawienie jest dobre.

 • Get regularnej kontroli strojenia i konserwacji silnika samochodu. Wiele rzeczy może pójść nie tak z samochodem. Uszkodzone świece zapłonowe lub problemy przesyłowe mogą również przyczynić się do słabego gazu przebieg.

Zimne Porady pogodowe

Wymienić baterię.
Mechanika Zalecana jest zmiana co 3 lata, choć może on uciec z 5 lat, w zależności od tego ile masz jechać i jak jechać. Jeśli widzisz, mechanika, on lub ona będzie sprawdzić akumulator i wymienić świece zapłonowe.

 

Upewnij się, że kable nie są luźne.
Przy wyłączonym silniku, sprawdzić, czy kable mogą ślizgać za darmo z węzłów. Nie ciągnąć, ale być twarde. Dokręcić nakrętkę jest łatwe do zrobienia i może uchronić Cię przed utratą baterii połowy jednostki jest wymagane, aby wyjść z samochodu i rękawice usuwanie.

 

Sprawdź korozją.
Jeśli jest tylko jedna, nie w przeciwieństwie białego proszku martwy naskórek z rąk sucha zima, wokół węzłów lub zacisków wtedy, że może być oznaką korozją. Jeśli nie można uzyskać nowy akumulator, to przynajmniej czyste węzły i zaciski z sodem, wodą i wodorowęglan szczoteczki do zębów. Odkręć kable, czyste węzły i zaciski, a następnie suche i dokręcić.

 

Pod maską:
Chociaż jesteś tam, sprawdzić stan paska S lub serpentyn pasa. Jest to duża, który jest natychmiast widoczna z przodu silnika. Widoczna lub powrotem, jak ma rowki opony. Jeżeli są uszkodzone lub zużyte, to może to być czas, aby rozważyć zmianę go tak, że nie pasuje zimny zimno.

Wypełnij swoje płyny:
Wydawać pieniądze i dostać coś w rodzaju "mix" zimowego płynu wycieraczki. Mieszanki zimowe mają wyższe stężenie alkoholu i mniej wody najrzadziej zamrażać.
Wypełnij swój przeciw zamarzaniu. Jeśli nie został oczyszczony w ciągu kilku lat, a następnie można go używać. zielona przeciw zamarzaniu jest najczęstszą; dowolny kolor wybrać, nie mieszają się kolory. Chłodziwa i przeciw zamarzaniu są pojęciami wymiennymi. Zwykle wstępnie zmieszany chłodziwa sprzedaży, to znaczy w połowie wody, pół zamarzaniu, ponieważ musi być. Niskotemperaturowe być czyste i musi być mieszane. Sprawdź butelkę; powiesz.

Sprawdź poziom oleju:
Jeśli jest to spowodowane zmianą rozważyć napełnianie niższej lepkości. W butelce wymienia dwie cyfry lub stopni, pierwszy dla lepkości w niskiej temperaturze, drugi wysoką temperaturę. 10W-30 jest to nazwa zwyczajowa. Im wyższa liczba, tym bardziej lepka, a grubość wynosi mniej płynu, zwłaszcza w niskich temperaturach. Więc może warto rozważyć 5W-20 lub-30. Że "W" oznacza zimie, zgodnie toValvoline i innych źródeł.

Wycieraczki:
Widoczność jest kluczem do wszystkich form prowadzenia pojazdu, ale warunki zimowe mogą ograniczać widoczność, i to nie tylko ze względu na jej kaptur futra faux. Jeśli liście mają tylko przeciętne pracę z śniegu, który tylko pogorszy się zera. wycieraczki zimowe zrobić lepszą pracę swatting wilgoć i można było za mniej niż 20 $ za parę.

Ciśnienie w oponach:
Mając odpowiednie ciśnienie w oponach jest niezbędne dla prawidłowego zarządzania. Zmiana w temperaturze zaledwie 10 stopni może spowodować zmniejszenie dziesięć procent, czyli przewężenie, powietrza w oponach. I ciśnienie w oponach może mieć wpływ temperatury z dnia na noc. Sprawdź optymalne ciśnienie w oponach samochodu na etykiecie w ramach drzwi kierowcy lub w instrukcji obsługi. NIE UŻYWAJ PSI w oponie! Jest to maksymalna pojemność opony, a nie konkretny ładunek samochodu.

Dodatkowe środki zapobiegawcze:
Niektóre mechaniki zalecane dodanie puszkę heet zamarzaniu lub innego przewodu paliwowego do zbiornika gazu w celu usunięcia wody z przewodów paliwowych. Jeżeli przewody paliwowe są już zamrożone, to nie pomoże.

Sprzedam zestaw awaryjny z kablami, apteczka, race, zasilany baterią sprężarki powietrza i innych rzeczy, które mogą zapobiec drobna niedogodność staje się poważnym problemem.

Sprawdź wszystkie światła jasności. Jeżeli reflektory są wygaszone, należy rozważyć czyszczenia pasty do zębów. Nie próbowałem tego jeszcze, ale usłyszeć wyniki są magiczne.

Warunki pogodowe są zmienne, a wszystkie samochody obsłużyć nieco inna, jak również właściciel samochodu, który ma obowiązek znać swój samochód. Choć może nie być to prawnie wygodna i praktyczna w obecnej sytuacji jazdy, rozważyć znalezienie parkingu drożne i praktyka zakrętów i warunkach hamowania. Dowiedz się, jak samochód reaguje na stylu jazdy i dostosować swoją jazdę odpowiednio. To nie powinno być zabawą. Unikaj podejmowania cookies, ale praktykujących colear się uczyć jak nie zbyt wysoka przez wstrząsających kołem zbyt ten czy inny sposób. Jaki poziom akceleracji może spowodować okaże, jak kolej, samochód w śniegu wszystkich tych rzeczy można zbadać przy minimalnych prędkościach.

Łyżwy praktyką. Jeśli jesteś na deskorolce, uspokój się, nie slam na hamulce; skręcić kierownicę w żądanym kierunku pojazd w twarz, że być może trzeba zrobić kilka razy na deskorolce wyprostować. Najważniejszą rzeczą jest to, nie panikuj.

Operacyjny
Opieka baterii:
Choroba najczęściej samochody zima jest, że bateria nie uruchamia się. Jak uniknąć jeśli podjęte środki zapobiegawcze opisane powyżej?

Przed zaparkowaniem samochodu w nocy, wiele akcesoria elektryczne ciepło-la, radio, oświetlenie wnętrza z dowolnego źródła energii, które mogłyby być ciężarem dla akumulatora wyłączona. Motormouth mówi zabijania ładunki elektryczne nie jest konieczne, ponieważ pomijane podczas uruchamiania. Wciąż robimy.

Jeśli nie masz dostępu do garażu, umowa parking z maską jak najbliżej budynku mają być chronione przed wiatrem. Ponadto budynki są cieplejsze niż na otwartej przestrzeni, i będzie cieplej też.
Można zwariować i odłączyć akumulator i zabrać z powrotem z tobą co noc, jak kot czy coś, ale to dość niewygodne, zwłaszcza, że ​​będzie musiał umieścić go w tym samym porannym chłodzie.
Może to zrobić baterię Snuggie noc i pokrywę baterii w koc, a nawet całą maskę, lub kupić ochronną arkusz lub kanwę plastikową z lokalnym sklepie z częściami samochodowymi. Tylko pamiętaj, aby pamiętać, aby zabrać go w godzinach porannych. Chcesz nagrzanym samochodzie, a nie w ognisku. Jeżeli samochód nie uruchamia się po 15-20 sekundach stara, niech samochód siedzieć na 2 minuty przed ponowną próbą.

Skok:
Jeśli potrzebujesz przerwy, należy być ostrożnym. Skonsultuj się w instrukcji obsługi, co najmniej. Albo YouTube. Nasza zasada jest czerwony niż martwy, czarnej ziemi. Podłącz czerwony przewód do dodatniego akumulatora węzła Live, a następnie podłączyć go do martwego węzła; a następnie połączyć węzeł czarny lub gorącą ujemne i skruszył go w kawałku metalu na masce pod Martwą samochodu. Niech go uruchomić przez dwie minuty, a potem dać samochód zmarł start. Niech go uruchomić trochę. Następnie odwrócić proces usuwania kabli. Ale nie pozwól zaciski dotykać; iskra może być szokujące.

Idle:
Niech samochód rozgrzać jest pociechą dla nas więcej niż w samochodzie. Najlepszym rozwiązaniem jest, aby uruchomić samochód, to bardzo prosty samochód, aż olej jest podgrzewany. Będzie szybciej nagrzewa jazdy z małą prędkością, bez gwałtownego przyspieszania tylko na biegu jałowym w napędzie. W bardzo niskich temperaturach, jednak wielu specjalistów zaleca bezczynne przez minutę lub dwie. I na biegu jałowym przez 10-15 minut, a Midwesterners mają skłonność do zrobienia, można rozcieńczyć olej z niespalonego paliwa, co powoduje zwiększone zużycie silnika. I benzyny są wydawane.

Widoczność:
Utrzymuj odmrażacz łokcia przedni.
Oczyścić wszystkie śniegu i lodu z szyby przedniej i świateł.
Jeżeli płyn do szyb jest wstrzykiwane a zbiornik jest pełny, to być może trzeba wymienić zawór. Jest to zawór w przewodzie podkładki do utrzymania płynu w linii. Jeśli chodzi o upadłości, wówczas płyn ponownie wpływa do zbiornika i może zasysać śniegu lub lodzie przez dyszę na linii.

 

Gaz:
Przechowywać zbiornik gazu do połowy może zapobiec zamarzaniu przewodów paliwowych; więc może napędzać linii przeciw zamarzaniu o którym mowa powyżej.
Blokada krzepnięcia:
WD-40 strzałów w śluz może zapobiec zamrożeniu na noc, ale może również zatkać naczynia. Niektórzy ludzie wolą grafit, który jest suchym proszkiem, że nie będzie aż dziąseł, ale to działa messiest sposób. Kilku czytelników polecić produkt o nazwie Tri-Flow, chociaż byliśmy na szczęście nie spróbować. Również zachować uszczelki drzwiowe smarowane silikonem może utrzymać drzwi przed zamarznięciem do ramy. Rozważyć zakup przeciw zamarzaniu i trzymać pod ręką.

 

Ogrzać. Twój samochód nie chce.

Please reload